Window kit and remote control included
Frigidaire FFRE2533Q2 Energy Efficient 25,000-BTU 230V Window Mounted Heavy-Duty Air Conditioner with Temperature-Sensing Remote Control
25,000 BTU heavy-duty air conditioner for window-mounted installationSpecial 230V electrical outlet required (Unit will not work with a standard 115V outlet) Quickly cools a room up to 1,600 sq
ft
three-prong power cord makes extension cords unnecessary
Price : 804.74
Westmount 5 Piece Brown Wicker Sectional Set
This all-weather set is crafted with aluminum frames covered in durable resin wicker
Product Dimensions Corner chairs: 32W x 32D x 27H inchesArmchairs: 31.5W x 31.5D x 27H inchesOttoman: 28W x 28D x 13H inches About Sunbrella Sunbrella has been the leader in performance fabrics for over 45 years
Sunbrella fabrics are breathable and water-repellant
If kept dry, they will not support the growth of mildew as natural fibers will
Beautiful and durable, Sunbrella is a name you can trust in your outdoor furniture
Brush off dirt before it becomes embedded in the fabrics, and wipe up spills as soon as they occur
Rinse thoroughly to remove all soap residue and allow fabric to air dry
Price : 2599.00
IcyBreeze Portable Air Conditioner & Cooler 12V Chill
ICYB1002FeaturesA generous 38 quarts of cooler space for drinks &
iceThree-speed, high-powered fan keeps you cool12V Continuous Power Supply (standard car or boat receptacle) Directional flexi-hose blows the breeze exactly where you want itErgonomic handle and multiple lift points make transportation easyLarge wheels roll over a variety of terrainsCountry of Manufacture: United StatesMaterial: Styrofoam/Plastic/MetalHardware Material: Stainless SteelNumber of Items Included: 2 DimensionsOverall Product Weight: 21 lbsOverall Height - Top to Bottom: 23.5\